Teremyağlı Milföy Hamurlu Perde Pilavı

Adanali

Member
Teremyağlı Milföy Hamurlu Perde Pilavı Tanımı İçin Malzemeler

• Bir paket milföy hamuru
  • Yarım kilo kadar tavuk göğsü
  • 2 yemek kaşığı teremyağ
  • Karabiber ve sevdiğiniz baharatlar
  • 2 bardak jasmine pirinç
  • Biraz dolma fıstık
  • Biraz kuş üzümü
Üzerini süslemek için

• Badem
  • Küçük güveç kapları
Teremyağlı Milföy Hamurlu Perde Pilavı Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

1. Bir paket milföy hamurunun kare kesimlerini elimle açabildiğim kadar açıp esnettim.
  2. İçleri yağlanmış tek porsiyonluk güveç kaplarının ortasına bademlerini yerleştirdim.
  3. daha sonra milföy yapraklarını tek tek güveç kaplarının içine döşedim.
  4. Bu ortada yarım kilo kadar tavuk göğsünü haşladım. İçine baharat ekleyip didikledim. Suyunu dökmeyip pilavım için ayırdım.
  5. Sıra pilavına geldi. Ben bu biçimde pilavlarda jasmine kokulu pirinç kullanırım. Mutlaka pilavınız lapa olmuyor birbirine yapışmıyor.
  6. Pirinçleri yarım saat bol sıcak suda beklettim. Not ;yasemin kokulu pirincin su ölçüsü bir bardak pirince iki bardak sudur.
  7. Şimdi gelelim pilavın yapılışına;önce teremyağında ve zeytinyağında dolma fıstıkları kavurdum.
  8. daha sonra süzdüğüm pirinçleri de ek ettim.
  9. Tuzunu atıp (tuzunu evvel atarsanız kavrulurken pirinçlerin kırılmasını önlersiniz) pirinçleri bir hoş kavurdum.
  10. En son kuş üzümlerini de ek ettim.
  11. Daha evvel haşladığım tavuk suyunu ve olağan suyunu da ek edip pilavımı pişirdim.
  12. En son didiklediğim tavukları pilavıma kattım.
  13. Hazırladığım iç pilavını milföy hamurunu döşediğim güveçlerime doldurup ağızlarını bohça halinde kapattım. Yemeden yarım saat öne fırında kızarana kadar pişirdim.
  14. Biraz ılınınca servis tabaklarına karşıt çevirdim. Afiyet şifa olsun epey lezzetli kesinlikle denemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. ????????????????
Teremyağlı Milföy Hamurlu Perde Pilavı Tanımı Fotoğraflı Yapılışı