Tajani'nin söylediği: Ukrayna ve İtalyan birliklerinin gönderilmesi

kunteper

Global Mod
Global Mod
Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Antonio Tajani, İtalyan askerlerinin Ukrayna'ya gönderilmesini reddetti. Bu, bizzat Farnesina'nın başkanı tarafından, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, amacın Rusya'nın kaybetmesi olduğu için Ukrayna'ya “Fransız birlikleri göndermeyi göz ardı etmediğini” söyleyen sözleri üzerine yorum yaparak ilan edildi.

''Asker göndermeyi reddediyorum çünkü barış istiyoruz, Rusya ile savaşa girmek istemiyoruzTajani, Rete 4'te 'Prima di yarın' programında Bianca Berlinguer ile yaptığı röportajda şunları söyledi. ''İtalya olarak Ukrayna'ya asker gönderme niyetinde değiliz. Ukrayna'nın bağımsızlığını savunmasına yardım ediyoruz. Tajani, “Bu, Ruslara karşı savaşmak için İtalyan birliklerini göndermekten farklı” dedi.

“Beyaz bayrak mı? Papa barış adamıdır”

Francis'in beyaz bayrak çekme cesaretiyle ilgili sözlerine gelince Tajani, ''Papa'nın sözlerinin barışa yönelik olduğunu'' ve ''Hıristiyanlığın başı olarak bize barış için her şeyi yapmamız gerektiğini söylediğini'' vurguluyor. ''Ukrayna'nın teslim olmasını kastettiğini sanmıyorum. Papa ve barış adamı olarak müzakereler lehine bir mesaj göndermek istedibir politikacı olarak değil''

“Putin'in nükleer tehdidi propagandadır”

Başbakan yardımcısına göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in gerekirse nükleer silah kullanacağı tehdidi “tehdit seçim propagandası”dır. Tajani, Putin'in sözlerini “Rus halkına, Putin'in Batı tarafından tehdit edilen Rusya'nın toprak bütünlüğünü savunan yeni Stalin olduğunu gösteren bir mesaj” olarak okuyor.

Ayrıca okuyun