Spotify Hesap Kapatma (Hesap Silme) Nasıl Yapılır?

ahmetbeyler

New member
2000’li senelerla birlikte müziğin evrimine şahit olduk. Kaset, CD, MP3 derken son olarak karşımıza dijital müzik dinleme platformları çıktı. 2006 yılından beri hizmet veren Spotify da bunlardan biri. Spotify, aylık bir fiyat ödeyerek platformda bulunan tüm müzik ve podcastleri dilediğiniz üzere dinlemenizi sağlıyor. Fakat artık bu platformu kullanmak istemiyorsanız Spotify hesap silme sürecini uygulayabilirsiniz.

Spotify hesap silme süreci daha sonrası platformda oluşturduğunuz hesaba kayıtlı tüm bilgiler geri dönülmez bir biçimde silinecektir. Pekala, Spotify hesap kapatma nasıl yapılır? ömrünüzde en çok birkaç sefer yapacağınız bir süreç olduğu için biraz karışık gelebilir lakin adımları yanlışsız bir biçimde uygularsanız süreci süratle sonuçlandırabilirsiniz. Spotify hesap silme süreci nasıl yapılır gelin yakından bakalım.

Spotify hesap silme süreci:

• Adım #1: Buradan Spotify İrtibat sayfasını açın.
  • Adım #2: Hesap detaylarınizle giriş yapın.
  • Adım #3: Müşteri Hizmeti ve Takviye başlığı altındaki Bize Ulaş yazısına tıklayın.
  • Adım #4: Hesap seçeneğine tıklayın.
  • Adım #5: Hesabımı kalıcı olarak kapatmak istiyorum seçeneğine tıklayın.
  • Adım #6: Hesabı Kapat seçeneğine tıklayın.
  • Adım #7: Çıkan ekranları onaylayarak kapatma sürecini sürdürün.
  • Adım #8: Spotify hesabınıza kayıtlı e-posta adresinize bir temas gelecek.
  • Adım #9: E-postanıza gelen Hesabımı Kapat kontağına tıklayın.
  • Adım #10: Süreç tamam.
Spotify hesap silme süreci için üstteki adımları izlemeniz kâfi. Maalesef Spotify hesap kapatma sürecini taşınabilir uygulama üzerinden yapamıyorsunuz. Birinci adımda paylaştığımız ilişkiyi masaüstü internet tarayıcınız ya da taşınabilir internet tarayıcınız üzerinden açarak süreci sürdürmelisiniz.

bir hayli dijital platform üzere Spotify da hesap silme sürecini kolaylaştırmamak ismine bir dizi onay ekranı sunuyor. Bu ekranlarda genel olarak hesabınızı sildiğiniz vakit neler olacağı ve şayet kalırsanız neler olacağı anlatılıyor. sonucunız kesin ise okumanıza bile gerek yok lakin isterseniz şu biçimde bir göz atabilirsiniz.

Spotify hesap silme sürecinin son adımı olan e-posta adresinize gönderilecek ilişki, çabucak gelmeyebilir. Tasa etmeyin. E-postayı aldıktan daha sonra 24 saat ortasında hesap kapatma ilişkisine tıklayabilirsiniz. Şayet bu müddet ortasında hesap kapatma onayı vermezseniz hiç bir şey olmamış üzere hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ufak bir parantez açmakta fayda var; şayet Spotify’ı fiyatsız olarak kullanıyorsanız üstteki adımları izleyebilirsiniz lakin aboneliğiniz var ise yani Spotify Premium kullanıyorsanız evvela aboneliğinizi iptal etmelisiniz. Spotify aboneliğinizi iptal ettikten daha sonra üstteki adımları uygulayarak hesap silme sürecini gerçekleştirebilirsiniz

Spotify abonelik iptali nasıl yapılır?

• Adım #1: Buradan Spotify internet sitesini açın.
  • Adım #2: Spotify hesap detaylarınizle giriş yapın.
  • Adım #3: Hesap sayfasını açın.
  • Adım #4: Planın sayfasını açın.
  • Adım #5: Planı Değiştir seçeneğine tıklayın.
  • Adım #6: Premium’u İptal Et seçeneğine tıklayın.
  • Adım #7: Gerekli onayları verin.
  • Adım #8: Süreç tamam.
Üstteki adımları uygulayarak Spotify abonelik iptali sürecini gerçekleştirebilirsiniz. Premium aboneliğinizi iptal ettikten daha sonra bir daha sonraki ayın fatura kesim tarihine kadar abonelik hizmetlerinden yararlanmaya devam edebilirsiniz. Fakat aboneliğinizin yenilenmeyeceğinden emin olabilirsiniz.

Spotify abonelik iptali süreci de tıpkı Spotify hesap silme süreci üzere taşınabilir uygulama üzerinden yapılmıyor. Masaüstü internet tarayıcınız ya da taşınabilir internet tarayıcınız üzerinden Spotify internet sitesini açmalısınız. Hesabınızı silmezseniz dilediğiniz vakit bir daha Spotify Premium üyesi olabilirsiniz.

Spotify hesap silme süreci hakkında bilmeniz gerekenler:

• Tıpkı kullanıcı ismi ile bir daha hesap oluşturamazsınız.
  • Tıpkı e-posta adresi ile bir daha hesap oluşturabilirsiniz.
  • Hesabınız geri dönülmez bir biçimde silinir.
  • Kaydedilen tüm müzikleriniz ve müzik listeleriniz silinir.
  • Oluşturduğunuz tüm çalma listeleri silinir.
  • Bütün takipçilerinizi kaybedersiniz.
Spotify hesap kapatma süreci gerekli mi?

niye silmek istediğinize göre değişir. Spotify yerine fazlaca daha keyifle kullandığınız ya da hayli daha uygun fiyatlı öbür bir dijital müzik dinleme platformu bulduysanız hesabınızı silmenize gerek yok. Aboneliğinizi iptal edin ve Spotify hesabınız bir kenarda dursun. Tahminen bir daha Spotify üzerinden müzik ve podcast dinlemek isteyebilirsiniz.

Spotify siyasetleri size uygun değilse, platformdan mutlu değilseniz, saklılık tasaları taşıyorsanız, hesabınız güzelce karıştı ve temizlemek istiyorsanız Spotify hesabınızı silebilirsiniz. Fakat dediğimiz üzere Spotify hesabınız silinmese de size bir ziyanı olmaz. Tüm süreçleri anlattık, karar sizin.

En tanınan dijital müzik dinleme platformlarından biri olan Spotify hesap kapatma nasıl yapılır sorusunu yanıtladık ve hesap silme sürecinin bilgilerindan bahsettik. Hesap silme ya da abonelikten çıkma süreçlerinde sorun yaşıyorsanız Spotify Takviye ile bağlantıya geçebilirsiniz.