“Seçilmezsem kan gölüne döner”

kunteper

Global Mod
Global Mod
“Seçilmezsem ülke kan gölüne döner“. Bu, Amerika Birleşik Devletleri'nin eski başkanı Donald Trump tarafından Dayton, Ohio'da Senato'daki boş sandalye adayı Bernie Moreno'yu desteklemek için düzenlenen miting sırasında ifade edildi. Trump, Capitol Hill'e yapılan saldırıya atıfta bulunarak konuşmasına başladı. miting katılımcılarından “6 Ocak'taki rehinelere korkunç ve adaletsiz muamele” için ayağa kalkmalarını isteyen konuşma.

“Göçmenler mi? Bazı durumlarda insan değiller”

Eski ABD Başkanı Donald Trump, suçla itham edilen bazı kişilerin “insan olmadığını” söyleyerek göçmenlere yönelik insanlık dışı söylemini daha da artırdı. Trump, “Bunlara insan denilebilir mi bilmiyorum” dedi. “Bana göre bazı durumlarda onlar insan değil. Ancak bunu söylememe izin verilmiyor çünkü radikal sol bunun söylenecek korkunç bir şey olduğunu söylüyor.”

“Gelen insanlar yüzünden sosyal güvenliğiniz bozulacak. Çok fazla var. Bu sürdürülebilir değil” dedi eski Amerikan başkanı. “Joe Biden size sağlık hizmetlerinize ve sosyal güvenliğinize mal oluyor. Sosyal Güvenlik ve Medicare'i her zaman koruyacağıma söz verdim. Kesinti yapmayacağız” diyor ve büyük ölçekli sondajlara yeniden başlayacağımızı duyuruyor. “Yerde sıvı altınımız var. Durmaksızın çalışacağız.”

Trump, Senato adayı Bernie Moreno'yu desteklemek için Ohio'da. Moreno konuşması sırasında şunları söyledi: Amerika Birleşik Devletleri'ne gelen yabancılar İngilizce öğrenmeli. Moreno, “Beş farklı dilde oy vermemize gerek yok. Gelin dili öğrenelim” dedi ve ekledi: “Bu, asimile olmanız anlamına gelir. Amerika'nın bir parçası olursunuz. Amerika sizin bir parçanız olmaz.”

Göç konusu başkanlık kampanyası sırasında merkezi bir konu olmayı vaat ediyor. Trump ve Başkan Joe Biden geçen ay Teksas sınır şehirlerine ziyaretler düzenleyerek yasadışı göçteki son artış konusunda birbirlerini eleştirmişlerdi. Trump şunu iddia etti Göçmen akını 'Joe Biden istilasıydı'. Biden, Trump'ı, gözaltı kapasitesini artırmaya ve binlerce Sınır Devriyesi ajanını işe almaya yönelik iki partili 20 milyar dolarlık bir tedbiri geciktirmekle suçladı.

Ayrıca okuyun