Reddit, 2021 Yılının En Çok Beğenilen Gönderilerini Açıkladı

ahmetbeyler

New member
Takvimlerimizde bir yılı daha arkamızda bırakmaya hazırlanırken bu yılı nasıl geçirdiğimize, neler yaşadığımıza ve gördüğümüze dair ipuçları sunan raporlar da gelmeye devam ediyor. 2021 yılının en sıradan özetini çıkaran son rapor, dünyanın en tanınan toplumsal mecralarından Reddit tarafınca paylaşıldı.

Bugün paylaşılan Reddit Recap 2021, 2021 yılı boyunca yaşadığımız ve gördüğümüz birçok değerli olayın bir özetini de bizlere sunmuş oldu. Bu yıl Reddit’te toplamda 366 milyon paylaşım, 2,3 milyar yorum ve 100 binden çok etkin topluluğa mesken sahipliği yapan platformun raporuna nazaran 2021’de Reddit’in ‘en’leri şöyleydi:

en çok upvote’lanan gönderiler:

Reddit’te 2021 yılının en büyük olayı, GameStop paylarının WallStreetBets topluluğu tarafınca resmen arşa çıkarılmasıydı.

• r/wallstreetbets: Times Square right now (Şu anda Times Square) – 431 bin upvote
  • r/wallstreetbets: UPVOTE so everyone sees we got SUPPORT (UPVOTE’layın ki herkes dayanağımız olduğunu görsün) – 322 bin upvote
  • r/wallstreetbets: GME YOLO update – Jan 28 2021 (GME YOLO güncellemesi – 28 Ocak 2021) – 286 bin upvote
  • r/antiwork: Quit my job last night, it was kaç to be home to make the kids breakfast and take them to school today! Off to hunt for a new opportunity, wish me luck
    🙂
    (Dün gece işimden ayrıldım, bugün çocuklara kahvaltı hazırlamak ve onları okula götürmek için konutta olmak güzeldi! Yeni bir fırsat için avlanmaya gidiyorum, baht dileyin :))
  • r/nextfuckinglevel: Dodging a cash-in-transit robbery. The man has balls of steel (Para nakliyesi soygunundan kaçmak. Adamın çelik t*****ları var.
en çok upvote’lanan AMA’lar (Bana istediğini sor):

• I’m a lobster diver who recently survived being inside of a whale. AMA! (Yakın vakitte bir balinanın ortasında hayatta kalan bir ıstakoz dalgıcıyım. Bana istediğini sor!) – 90,9 bin upvote
  • I’m Bill Gates, co-chair of the Bill and Melinda Gates Foundation and author of “How to Avoid a Climate Disaster.” Ask Me Anything. (Ben Bill Gates, Bill ve Melinda Gates Vakfı’nın eş lideri ve “Bir İklim Felaketinden Nasıl Kaçınılır” kitabının yazarıyım. Bana istediğini sor.) – 66,6 bin upvote
  • Hi, I’m Todd Howard, Game Director and Executive Producer at Bethesda Game Studios. Ask Me Anything. Thanks! (Merhaba, ben Todd Howard, Bethesda Game Studios Oyun Yöneticisi ve Baş Yapımcısıyım. Bana istediğini sor. Teşekkürler!) – 38 bin upvote
En epey upvote’lanan RPAN canlı yayınları:

• r/animalsonreddit: M to the B – 22,8 bin upvote
  • r/animasonreddit: Duck hatch livestream. The last two Eggs (Ördek yavrusu canlı yayını. Son iki yumurta) – 11,9 upvote
  • r/animalsonreddit: Happy Beester Sunday – 11,4 bin upvote
En tanınan mevzular:

• Kripto para
    • en çok upvote’lanan: Who’s still holding $DOGE? (Kim hala $DOGE tutuyor?) – 80,3 bin upvote
  • Oyun
    • En hayli upvote’lanan: uzunluk gamer (erkek oyuncu) – 220 bin upvote
  • Spor
    • en çok upvote’lanan: Jon Rahm skips the ball across the pond for the hole-in-one! (Jon Rahm, tek seferde deliğe ulaşmak için topu göletin üzerinden atıyor!) – 101 bin upvote
  • Evlilik
    • En epeyce upvote’lanan: Mods are asleep, upvote this bridezilla (Modlar uyuyor, bu ‘gelizillayı’ upvote’layın) – 5 bin upvote
  • Sıhhat ve Fitness
    • En epey upvote’lanan: After two and a half years, I’ve done it. I’ve reached my goal weight! I am over the moon and overcome with pride and joy. So grateful for this new life! (İki buçuk yıl daha sonra, başardım. Gaye kiloma ulaştım! Ayın üzerindeyim ve gurur ve sevinçle üstesinden geliyorum. Bu yeni hayat için hayli minnettarım!) – 17,5 bin upvote
  • Yemek ve İçecek
    • en çok upvote’lanan: Mirror Glazed Mousse Cake (Aynalı Mousse Kek) – 69,5 bin upvote
  • Sinemalar ve Televizyon
    • En epey upvote’lanan: ‘Dune’ Sequel Greenlit By Legendary For Exclusive Theatrical Release (‘Dune’ Devam Sinemasına Legendary tarafınca Yeşil Işık Yandı) – 107 bin upvote