“O benim amcam, kredi imzalaması gerekiyor”

kunteper

Global Mod
Global Mod
Ölü bir adamı bankaya götürün ve cesedin 3000 avroluk bir kredi için imza atmasını sağlamaya çalışın. Brezilya'da Rio de Janeiro'da tutuklanan Erika de Souza Vieira adlı bir kadının dahil olduğu gerçeküstü bir hikaye.. Kadın, tekerlekli sandalyede oturan bir adamla birlikte Bangu bölgesindeki bir bankaya geldi. Çalışanlara onun amcası olduğunu söyledi: Adamın, sözde yeğeni lehine bir krediye yetki vermek için belgeleri imzalaması gerekiyordu. Ancak durum herkese anormal göründü. 68 yaşındaki Paulo Roberto Braga olduğu açıklanan adamın daha sonra keşfedildiği üzere birkaç saat önce ölmüş olduğu ortaya çıktı. Kadın, enstitü çalışanlarını inanılmaz bir 'hareketle' kandırmaya çalıştı: Amcasının kafasını tutarak onu defalarca belgeleri imzalamaya 'davet etti'. Çalışanlardan biri, “Kendisini iyi hissettiğini sanmıyorum, hiç de iyi görünmüyor” dedi. Erika de Souza Vieira, “Bu her zaman böyledir” dedi. “Seni hastaneye geri götürmemi ister misin?” diye sordu yaşlı adama, belli ki bir cevap alamadan.

Polisin çağrılması kaçınılmaz oldu, olaya müdahale eden kadın tutuklandı. Soruşturmacılardan biri olan Fabio Luiz Souza, Bom Dia Rio yayınına “Onun öldüğünü biliyordu. En az iki saattir ölüydü” dedi. “Polis teşkilatında geçirdiğim 22 yıl boyunca böyle bir hikaye görmemiştim.”

Kadının avukatı Ana Carla de Souza Correa ise başka bir versiyon önerdi: “Gerçekler onlara söylendiği gibi olmadı. Bankaya vardığında Paulo hayattaydı. Her şey açıklığa kavuşacak, biz Erika'nın masumiyetine inanıyoruz.”