‘Liseliler’ İçin Özel Haber Sitesi Açıldı

ahmetbeyler

New member
Ulusal Eğitim Bakanlığı (MEB), Türkiye genelindeki Anadolu, fen, toplumsal bilimler liselerinin akademik, bilim, teknoloji ve kültürel alanlardaki başarılarına ait haberlerin yer alacağı internet sitesini bugün erişime açtı. Tüm okulların tek bir internet sitesinde buluştuğu bu platform, okulların muvaffakiyetleri hakkında kamuoyunun daha bilgili olmasını sağlayacak.

İnternet sitesi projesi, MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce eğitim ortamları ve süreçlerine yönelik okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler tarafınca geliştirilen güzel örnekler ve uygulamaları yaygınlaştırmayı da amaçlayacak. İnternet sitesine “ogmiyiornekler.meb.gov.tr” adresinden ulaşılabiliyor.

Tüm liselerin faaliyetleri tek platformdan takip edilebilecek

İnternet sitesi, liselerin kurumsal internet sitelerinde yer verdikleri muvaffakiyet kıssalarına, düzgün uygulamalara, özgün çalışmalara, toplumsal faaliyetlere ve etraf ve insan hassaslığına dair haberlere yer verecek. Haberler, sitede akademik muvaffakiyetler, bilim ve teknoloji, meslek ve rehberlik, kulüp faaliyetleri, kültürel ve toplumsal faaliyetler, patent, faydalı model, marka ve tasarım, sanatsal faaliyetler, sportif faaliyetler, toplum hizmeti çalışmaları, yayınlar ve zümre çalışmaları başlıkları altında paylaşılacak.

Vilayet, okul çeşidi, kategori ve vakit filtrelemesinin yapılabildiği portalda haberlerde bir beğeni butonu da yer alıyor. bu biçimdelikle portalı kullananlar, okulların rastgele bir haberini beğenebiliyor ve en çok beğenilen haberleri görüntüleyebiliyor. “Eğitimde yeterli örnekler” sitesinde yer alacak haberler, Bakanlık bünyesinde oluşturulan komite tarafınca kararlaştırılıyor.