Hülya Bozkaya’nın kanser hastalığı tekrar nüksetti! O süreci ağlayarak anlattı.

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Alişan’ın yakın arkadaşı olan Hülya Bozkaya geçen sene geçirmiş olduğu “yumurtalık kanseri”ne yakalandığını belirtmişti. Hastalığının tekrar nüksetmesi üzerine hastaneye yatan Hülya Bozkaya, yakalandığı kanser sürecini ağlayarak anlattı.

Hülya Bozkaya, bir devir Flash TV ekranlarının sevilerek takip edilen “Ne Çıkarsa Bahtına” programının sunuculuğunu üstlenmişti. Geçen sene yumurtalık kanseri ile gayret içerisinde olan Bozkaya’nın âlâ olduğu haberleri alınmıştı. Konserlerine son sürat devam eden Türk Halk Müziği’nin başarılı sesi hastalığının tekrar nüksetmesi üzerine hastaneye kaldırılıp ameliyata alınmıştı.

hülya bozkaya kanser sürecini anlattı

“KEMOTERAPİ GÖRMEK İSTEMEDİM”

48 yaşındaki Bozkaya, yumurtalık kanseri niçiniyle acil ameliyata alınmıştı, o kuvvetli süreci anlatan Bozkaya, “Geçen sene 17 Kasım’da yumurta kanseri teşhisiyle ameliyata alındım. Yumurtalıklarım ve rahmim alındı, lenflerim pak diye dokunmadılar. Ancak bana dediler ki sendeki makûs huylu sıvı berrak hücreli bir tümör yine nüksedebilir. 6 küp kemoterapi görmelisin dediler. Bende lenflerim pak ve bir sıçrama olmadığı için kemoterapi olmak istemedim. 3 ayda bir jinekolog-onkolog olan Gökhan Kıran hocaya denetime gidiyordum.” ifadelerini kullandı.

Hülya bozkaya

“AYNI GÜN TIPKI TARİH”

Ameliyat daha sonrasında her şeyin yolunda gittiğini belirten Bozdağ,“İşlerim yolunda gidiyordu. Ta ki 1 ay öncesine kadar. bir daha en son Almanya konserimde kötüleştim ve dışkımda kan gözüktü çabucak hekimimi aradım ve acil gelmemi söylemiş olduler. Hastaneye gittiğimde 4 cm kitle mesanemin sağ tarafında böbrek kanalına girmiş olarak çıktı. Çabucak ameliyata alınmam gerektiği metastaz geçirdiğimi söylemiş olduler. Çok enteresan olan 17 Kasım birinci hastalığımın olduğu an, 1 yıl daha sonra yeniden birebir gün birebir tarihe denk geldi” dedi.

Hülya bozkaya

“AMELİYAT 12 BUÇUK SAAT SÜRDÜ”

12 buçuk saat süren ameliyatın daha sonrasında sesi titreyerek anlattığı anları şu sözlerle noktaladı: “Ameliyatımdan daha sonra kalın bağırsağımı aldılar. Lenflerimi temizlediler. Lakin artık kalın bağırsağım dışarıda, düzgünleşme sürecini bekliyorlar. 15 gündür hastanedeyim. Lakin ben bu biçimde acılar yaşayacağımı bilseydim, o anın tekrar geleceğini bilseydim. O kemoterapiyi olurdum” sözlerine yer verdi.

Hülya bozkaya

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ;

Yalı Çapkını’nın Ferit’i Mert Ramazan Demir’e büyük şok! Röportaj esnasında tanınmadı…