En Süratli Prosedürüyle Tumblr Hesap Silme Nasıl Yapılır?

ahmetbeyler

New member
ilk vakit içinderda 2007 yılında piyasaya sürülen Tumblr, epeyce kısa bir süre içerisinde yaklaşık 75.000 kullanıcıya ulaşarak, büyük bir muvaffakiyete imza atmıştır. Fakat, ilerleyen senelerda meydana gelen data ihlalleri, piyasa çıkan yeni rakipler ve başka biroldukça etken, kullanıcıların platformdan uzaklaşmasına ve doğal olarak süratle popülaritesini kaybetmesine niye oldu.

Her ne kadar bu aksilikler yaşanmış olsa da, günümüzde hâla biroldukça insan platformu kullanmaya devam ediyor. Kullanıcıların fotoğraf gönderebildiği, blog yazabildiği, sohbet edebildiği ve epey daha fazlasını yapmasına imkan sağlayan Tumblr, daha biroldukça eşsiz özelliğe de sahiptir. Lafı daha fazla uzatmadan, ‘Tumblr hesap silme nasıl yapılır?’ sorusunu ayrıntılı bir biçimde cevapladığımız yazımıza geçelim.

Tumblr hesap silme nasıl yapılır?

• Adım #1:Tumblr web sitesine gidin
  • Adım #2: Tumblr hesabınızda oturum açın
  • Adım #3: Sağ üst kısımdan ‘Hesap’ kısmına ve akabinde ‘Ayarlar’ı seçin
  • Adım #4: En aşağıda ‘Hesabı Sil’i seçin
  • Adım #5: Doğrulamak için e-posta adresinizi ve şifrenizi girin
Adım #1:Tumblr web sitesine gidin

Tumblr
hesabınızı silmek istiyorsanız, birinci vakit içinderda Tumblr web sitesine gitmeniz gerekiyor. Hesabınız için çeşitli değişiklikler yapabilmeniz için, web site üzerinden hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Bu süreci web sitesi yahut taşınabilir uygulama üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Adım #2: Tumblr hesabınızda oturum açın

Tumblr’ın
resmi web sitesine ulaştıktan daha sonra, silmek istediğiniz hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Bunun için sağ üst köşede yer alan ‘Oturum Aç’ butonuna tıklayın ve hesabınıza ilişkin ayrıntıları girin. Hesabınıza giriş yapabilmeniz için yanlışsız ayrıntıları girmeniz gerekiyor. Şayet, giriş yapmak istediğiniz hesabın parolasını unuttuysanız, ‘Parolanı mı unuttun?’ kısmına tıklayarak, yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.

Adım #3: Sağ üst kısımdan ‘Hesap’ kısmını ve akabinde ‘Ayarlar’ı seçin

Tumblr
hesabınıza giriş yaptıktan daha sonra, sağ üst kısımda yer alan ‘Hesap’ kısmına tıklamanız gerekiyor. çabucak sonrasında, açılan menüde ‘Ayarlar’ kısmını seçin. Web sitenin sahip olduğu sade tasarım, hesap silme sürecinde gerçekleştireceğiniz süreçleri fazlaca daha kolay bir biçimde gerçekleştirmenizi sağlıyor.

Adım #4: En aşağıda ‘Hesabı Sil’i seçin

‘Ayarlar’
kısmına tıkladıktan daha sonra karşınıza, hesabınız ile ilgili çeşitli değişiklikler yapabileceğiniz bir alan çıkacaktır. Hesap silme işleriminize devam etmek istiyorsanız, açılan alanın en aşağı kısmında yer alan ‘Hesabı Sil’ butonuna tıklamanız gerekiyor. Ama, silinen Tumblr hesabını yeniden etkin edilemeyeceğini ve bunun silme sürecinin son adımı olduğunu hatırlatmakta yarar var.

Adım #5: Doğrulamak için e-posta adresinizi ve şifrenizi girin

Hesap sahibi olduğunuzu doğrulamak ismine e-posta adresinizi ve şifrenizi girmeniz gerekiyor ve çabucak sonrasında ‘Her Şeyi Sil’e tıklayın. Bu sürecin akabinde hesabınıza ilişkin tüm gönderiler, iletiler ve başka bütün bilgiler büsbütün silinecektir.

Tumblr hesap silme süreci hakkında bilinmesi gerekenler:

• Silme süreçlerini tamamladıktan daha sonra, hesabınızı tekrar açamazsınız.
  • Tumblr hesabınızı sildiğinizde gönderileriniz, iletileriniz ve öbür tüm aktiviteleriniz kalıcı olarak silinir.
  • İstediğiniz vakit birebir e-posta adresini kullanarak tekrar Tumblr’a kaydolabilirsiniz.
  • Hesap silme sürecini, iOS ve Android aygıtlar üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.
Tumblr, öteki toplumsal platformları üzere benzeri kurallara sahip değildir. Örnek vermek gerekirse, silinen hesabınızı öteki biroldukça toplumsal platformun tersine yeniden faal edemezsiniz. Ayrıyeten, hesabınız ile ilgili tüm gönderiler ve öbür aktiviteler de kalıcı olarak silinir. Silinen hesabınıza ilişkin e-posta adresi ile yine hesap açabilirsiniz ancak, birebir kullanıcı ismini alamayabilirsiniz. Bir öbür kıymetli ayrıntı ise, hesap silme süreçlerini resmi Tumblr web sitesinin haricinde, iOS ve Android aygıtlar üzerinden de basitçe gerçekleştirebilirsiniz.

Peki Tumblr hesap dondurma nasıl yapılır?

Tumblr
, kullanıcılarına geçici olarak hesap kapatma seçeneği sunmamaktadır. Uzun yıllardır, biroldukça kullanıcının taleplerinden biri olan bu özellik, çabucak hemen Tumblr tarafınca yayınlanmamıştır. Bu süreç yerine, bloglarınızdan rastgele birini yahut üstte da ayrıntılı olarak anlattığımız biçimde hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.