e-Devlet’e Haksız Fiyat Artışı Şikayet Bildirimi Geldi

ahmetbeyler

New member
Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Lideri Ali Taha Koç, e-Devlet’e yeni bir hizmet eklendiğini deklare etti. Bu sistem, vatandaşların şahitlik ettikleri haksız fiyat artışlarını direkt bildirmelerini sağlıyor. Sistem yardımıyla Alo 175 ve Ticaret Bakanlığı’nın ilgili uygulamasına gerek kalmamış olacak. Vatandaş, şikayetini direkt e-Devlet üzerinden yapabilecek.

e-Devlet’e “Haksız Fiyat Artışı Şikayet Bildirimi” ismiyle eklenen yeni hizmet, vatandaşlar tarafınca çoğunlukla kullanılabilecek üzere görünüyor. Çünkü bu sistem yardımıyla haksız fiyat artışlarının bildirimi kolaylaşmış olacak. Hükümet, aldığı şikayetleri süratlice inceleyip fiyat artışının haksız olup olmadığını anlayabilecek. Haksız fiyat artışı tespit edilen kişi ve kurumlar için gereken yapılmış olacak.

“Bu bildirimler bizim için epey önemli”

Vatandaşlarımız üretici, tedarikçi ve perakende işletmelerdeki haksız fiyat artışını engellemek ve gerekli durumlarda idari para cezası sonucu aldırmak için e-Devlet Kapısı üzerinden şikayette bulunabilecekler. Vatandaşlarımızın hassas olup var ise şikayetlerini iletmeleri bu basamakta fazlaca kıymetli. Hedefimiz vatandaşımıza dokunan, yararına olan hizmetleri e-Devlet Kapısı’na ekleyip vatandaşlarımızla buluşturarak gündelik hayatı kolaylaştırmak.” diyen Ali Taha Koç, sistemin sağlayacağı katkının Türkiye için kıymetli olduğunu vurguladı.

Haksız Fiyat Artışı Şikayet Bildirimi nasıl kullanılır?

• Adım #1: e-Devlet‘e giriş yapın.
  • Adım #2: Hizmeti bulun.
  • Adım #3: “Yeni Şikayet Bildirimi”ne tıklayın.
  • Adım #4: Gereken ayrıntıları doldurun.
  • Adım #5: “Şikayet Oluştur”a tıklayın.