“Dünya savaşına bir adım uzaktayız”

kunteper

Global Mod
Global Mod
Vladimir Putin'inRusya'daki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde beklenen ve oyların yüzde 87'sini alarak kendisini cumhurbaşkanı olarak onaylayan halk oylamasının ardından, Moskova'daki seçim merkezinde zafer konuşmasını yapıyor ve “hiç kimsenin bizi korkutmayı başaramadığı ve başaramayacağı” uyarısında bulunuyor ve ” Öngörülen tüm büyük ve görkemli planlar mutlaka gerçekleşecektir.” O halde NATO'ya mesaj gönderin: Büyük çaplı bir çatışma durumunda “dünya üçüncü dünya savaşına bir adım uzakta olacak”.

“Rusya daha güçlü”

Kremlin lideri, seçim sonuçlarının Rusya'nın toplumunu sağlamlaştırmasına ve “daha güçlü ve daha etkili” olmasına olanak sağlayacağını söyledi. Kalabalığın “Putin, Putin, Putin” korosu tarafından memnuniyetle karşılanan başkan, “Biz birleşik bir aileyiz” diye ekledi. Başkan ayrıca Rus vatandaşlarına “destekleri ve güvenleri için” ve “cephedeki askerlere” teşekkür etti.

“Vatanları önünde görevini yerine getirmeye kendini adayan tüm askerlerimize teşekkürü borç bilirim.“diyerek bu seçimin bir “formalite” olmadığına dair güvence verdi.

Putin, Gostiny Dvor'daki kampanya merkezinde bulunan gönüllülere teşekkür ederken, seçimlerle ilgili olarak iletilen “şikayetlerin az sayıda olmasının, işin kalitesi hakkında çok şey ifade ettiğini” söyledi.

“Bütün hedeflere ulaşılacak”

Daha sonra geleceğe bakarak şunları vurguladı: “Mutlak bir güvenle söyleyebilirim ki, bazı sektörlerde tasarlanan ve kısa süre önce Federal Meclis'e mesajımda bahsettiğim, görkemli olmasa da oldukça büyük planların kesinlikle hayata geçirileceğini düşünüyorum. uygulandı ve hedeflere mutlaka ulaşılacaktır“.

Rusya “korkutulmayacak” veya “ezilmeyecek”, ekledi. “Milletimizin gözünü korkutmak mümkün değildir” diyerek “halkımızı korkutmak mümkün değildir” dedi. İşgal altındaki Ukrayna topraklarındaki oylamaya güçlü katılım”.

Putin, aralarında lider Yulia Navalnaya'nın da bulunduğu Rus muhalefetinin bugün yaptığı 'Putin'e Karşı Öğlen' protestosunun “hiçbir etkisi olmadığını” iddia etti. Putin, “Oy pusulalarına zarar veren kişi hukuka göre yargılanmalıdır” dedi ve alaycı bir şekilde şunun altını çizdi: muhalefet ancak öğle saatlerinde oy kullanma çağrısı yaptığı için “övülebilir”.

Ukrayna'da ateşkes mi?

Daha sonra birinin teklifi üzerine yorum yapıyorum Rusya ve Ukrayna arasında Olimpiyat ateşkesi Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron tarafından öne sürülen, “Putin, Fransa Cumhurbaşkanı'nın bu açıklamasından haberim olmadığını açıkladı. Biz her türlü öneriyi değerlendirmeye hazırız, ancak her zaman, her durumda, Fransa'nın çıkarları doğrultusunda hareket edeceğiz” dedi. Rusya Federasyonu” dedi.

NATO'ya mesaj

Putin daha sonra Rusya ile NATO arasında büyük çaplı bir çatışma olması durumunda “dünyanın Üçüncü Dünya Savaşı'na bir adım uzakta olacağı” uyarısında bulundu. “Modern dünyada her şeyin mümkün olduğunu düşünüyorum, ancak bunun üçüncü dünya savaşına bir adım atılmasına yol açacağını daha önce de söyledim ve bu herkes için açık. Sanırım neredeyse hiç kimse bununla ilgilenmiyor.”

Biden mı Trump mı?

Kasım ayında yapılacak ABD seçimleriyle ilgili olarak Putin, “Amerika Birleşik Devletleri başkanlığı için hiçbir adaydan yana tercihimiz yok. Seçmenin güvendiği kişiyle çalışırız” dedi. Rusya Federasyonu onlar “demokratiktir”.

Ayrıca okuyun