Cartier küpeyi yanlışlıkla 237 pesoya satıyor, Profeco ne dedi?

Adanali

Member
kullanıcısı @LordeDandyKendi hesabından iki çift küpeyi markaya göre çok düşük fiyata satın aldığını paylaşarak herkesin bu fırsattan yararlanacağının garantisini verdi.

Ben de bu fırsattan yararlandım ve hatta iki çift sipariş ettim ve bana açlıktan ölmek üzere olduğumu söyledim ama sizin bu fırsatı kaçıracağınızdan şüpheliyim. pic.twitter.com/lNUfAItHfu

— dre pute (@LordeDandy) 19 Nisan 2024
Cartier'in hatası

Hatayı anlayan şirket, onu satın alımını iptal etmesi için ikna etmeye çalıştı. Bunu yapmak için ona, müşterinin memnun olmasını ve satın alma hakkından ve her türlü ek tazminattan feragat etmesini sağlamaya çalıştıkları, imzalaması için bir belge gönderdiler.

Bu benim için yaptıkları önceden hazırlanmış bir işti ve sadece bununla başlarını salladılar çünkü bana kaçırdığım ipuçlarını verdiler. pic.twitter.com/DPqvFFp1k4

— dre pute (@LordeDandy) 20 Nisan 2024
Cartier, imza atması için bir teşvik olarak küpeler için ödediği 474 pesoyu iade etmenin yanı sıra ona bir şişe Cartier Cuvée şampanyası ve bir Cartier pasaport sahibini hediye etmeyi önerdi.

Ayrıca marka genç adama küpelerin şu anda mevcut olmadığını bildirdi.

Profeco'nun müdahalesi

Markanın teslimat yapmadığını gören şahıs, iddiaya göre Federal Tüketici Savcılığı'na şikayette bulundu (ProfecoFederal Tüketicinin Korunması Kanununun 7. Maddesi, tedarikçilerin fiyatları, oranları, garantileri, miktarları, nitelikleri, önlemleri, faizleri, ücretleri, şartları, son teslim tarihlerini, yöntemleri, tarihleri, rezervasyonları ve tabi oldukları diğer koşulları bilgilendirmek ve bunlara uymakla yükümlü olduğunu belirlediğinden, Ürünün teslimatı veya hizmetin sağlanması tüketiciye teklif edilmiş veya tüketici ile mutabakata varılmıştır.

Kötü niyetle hareket ettiğimi ve bana iftira attığımı söyleyenler için hazırlıklı olun çünkü hâlâ hikayenin tamamını anlatmadım. Yalnızca Allah Bilir ve Peygamberliktir. pic.twitter.com/JpOPncusL8

— dre pute (@LordeDandy) 21 Nisan 2024
Kullanıcının pırlantalı pembe altın küpeleri alacağını duyurması nedeniyle şu ana kadar markanın resmi internet sitesinde yayınlananlara uyacak gibi görünüyor.

Savaş bitti.
Cartier teslimat yapıyor.
Kuzukulağıların beni sevmesine yetecek kadar param yok.
Çalışanın kim olduğunu ve durumunu bilmiyorum, bilmek istiyorsanız markaya sorabilirsiniz, hayır onu işe almadım.
Siz sadece sosyalizm ile kapitalizm arasında tartışıyorsunuz.

— dre pute (@LordeDandy) 23 Nisan 2024