Brezilya ve Bolsonaro gözyaşları içinde: “Beni yok etmek istiyorlar”

kunteper

Global Mod
Global Mod
“Beni yok etmek için bir operasyon.” Yani Jair bolsonarodün Brasilia’daki evinin aranmasına yol açan soruşturmayı gözlerinde yaşlarla anlattı. sahte aşı kartları hiç Covid aşısı olmayan eski başkanın Amerika Birleşik Devletleri’ne girmek için başvuracağı şey. Jovem Pan’a verdiği röportajda “Hiç şüphe yok ki bu beni yok etmeye yönelik bir operasyon, bana aşımı, geçiş iznimi sorabilirlerdi, sorunsuz cevap verirdim” dedi.

Bolsonaro, Michelle’den aşılama arabasını almak ve almak için PF’den operasyonu yapmaya can atıyor? Dane-se, eu não sou lencinho. pic.twitter.com/D7ypscxOcb

— GugaNoblat (@GugaNoblat) 3 Mayıs 2023
Gözyaşları içinde, “Cumhurbaşkanlığını devraldığımdan bugüne kadar her gün 24 saat büyük bir baskı altındayım, bunun ne zaman biteceğini bilmiyorum” dedi. Bolsonaro, müfettişleri “karım, kızım insan değil” diyerek suçladı. Müfettişler, Bolsonaro’nun aşılama belgelerinin ve aile üyelerinin, birkaç ay kaldıkları yıl sonunda Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat etmelerine izin verecek şekilde manipüle edildiğini iddia ediyorlar.

Polis, eski cumhurbaşkanının evinde cep telefonuna el konulan arama da dahil olmak üzere düzinelerce aramanın yanı sıra, bazı yakın arkadaşlarını da tutukladı.

Bolsonaro sorgulanmak üzere çağrıldı, ancak eski bakan ve eski cumhurbaşkanının hukuk yardımcısı Fabio Wajngarten, müfettişler belgelere erişim izni vermeden önce görünmeyeceğini söyledi.

“Aşı kayıtlarında sahtecilikle ilgili her türlü bilgi kurgudur – herkesin bildiği gibi Bolsonaro her zaman aşı olmadığını beyan etmiştir ve seyahatlerinde aşı yaptırmanın zorunlu olmadığı ülkelerde yaptırmıştır” dedi. Avukat, Brezilya aşırı sağının liderinin bilgisayar korsanlarının kurbanı olabileceğini göz ardı etmedi. “Sistemi manipüle edenleri soruşturmak yerine, kamu parasının insanları keyfi bir şekilde kovuşturmak için kötüye kullanıldığını görmek üzücü.”