bedava doğum kontrol hapına şimdilik son

Adanali

Member

Orada Siyah duman “Doğum kontrol hapının hangi yaş gruplarına, hangi yaş gruplarına ücretsiz verilebileceğine, dağıtım yöntemlerine ve kullanım maliyetlerine ilişkin Kurumun danışma komisyonlarının henüz kesin belirlemeler yapmadığını kabul ederek” yönetim kurulu toplantısının sonuna geldi. Ulusal sağlık sistemi, çeşitli geri ödeme senaryolarında – Ajans’ı açıklıyor – müzakere için gerekli unsurların bulunmadığını tespit etti”.

Masada çeşitli hipotezler var: örneğin doğurganlık çağındaki tüm kadınlara veya ekonomik olarak dezavantajlı durumdaki kadınlara veya 19/26 yaşına kadar olan genç kadınlara, bazı Avrupa ülkelerinde ve bağlı oldukları altı İtalya bölgesinde olduğu gibi ücretsiz hap sağlanması ücretsiz doğum kontrol hapı sunun. Bununla birlikte, her zamanki gibi, Yönetim Kurulu, “danışma Komisyonlarından gereken yeterli soruşturmayı alır almaz, rolünü oynamaya ve görüşünü tam olarak ifade etmeye hazır olduğunu” teyit eder.

Ayrıca Konsey, bu belirtilerle, denetleyici bakanlıklar ve Bölgeler Konferansı ile bir müzakere masasını harekete geçirmeyi taahhüt eder. Aslında bazı Bölgelerde zaten yürürlüktedir, örneğin Puglia, Emilia Romagna, Piedmont, Toskana, Trento Özerk İliiçindeyken Lazio tedbir açıklandı Ücretsiz doğum kontrol hapı Zingaretti konseyi, çoğu zaman karşıt görüşlerle uzun süredir siyasi ve sosyal tartışmaların merkezinde yer alıyor. Aslında, muhalifler bu projenin, hükümetin doğum oranını artırmak için mevcut olan az sayıdaki fonu kullanma niyetine aykırı olduğu yargısına varıyor.

Açıkça karşı çıkanlar arasında “Ciddi ve tehlikeli” bir olasılıktan bahseden Pro Vita & Famiglia. Ayrıca için Moige-İtalyan Ebeveynler Hareketi Aifa’nın “çocuk sahibi olanlara ayrımcılık yaptığı” belirtilerek reddedilecek bir projedir. Ulusal Cerrahlar ve Diş Hekimleri Federasyonu başkanı Filippo Anelli’nin pozisyonu farklıdır ve Fiyat ve Geri Ödeme Komitelerinin onayından sonra “paylaşılabilir, eşitsizlikleri azaltan ve kadınları eşit kılan bir önlemden” söz etmiştir. sağlık açısından “.

Ücretsiz doğum kontrol hapı,İtalyan Demografik Eğitim Derneğibunun yerine “geleceğe dönüşü temsil ederdi. 1993 yılına kadar veya otuz yıl öncesine kadar doğum kontrolü zaten ücretsizdi ve bu aynı zamanda İtalyan kadınları arasında farkındalığına ve yayılmasına da katkıda bulundu”.