Unicef: 67 milyon çocuğa Covid aşısı yok

Adanali

Member
20 Nisan 2023 05:59

Bu 3 yıl içinde, sağlık sistemlerindeki kısıtlamalar veya salgınla ilgili kısıtlamalar nedeniyle, “rutin çocukluk aşılamasında on yıldan fazla bir süredir kaydedilen ilerleme tehlikeye girdi”

Özellikle UNICEF, incelenen 55 ülkenin 52’sinde aşılara olan güvenin düştüğünü tespit etti: Bunun tek istisnası, pandeminin başlangıcından bu yana çocukların aşılanmasına olan güvenin değişmediği veya arttığı Çin, Hindistan ve Meksika’dır. Tersine, Güney Kore, Japonya, Papua Yeni Gine, Gana ve Senegal’de çocukluk aşılarına ilişkin algılar üçte birden fazla düştü.

Unicef araştırmacıları, güvendeki düşüşü, pandemiye yönelik kurumsal tepkilere ilişkin belirsizlik, yanıltıcı bilgilere erişim ve uzmanlara, politika yapıcılara ve ilaç sektörüne duyulan güvenin azalması da dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlıyor. bağışıklama konusunda tereddüt. Ancak rapor, çocukluk çağı aşılarına olan güvenin genel olarak yüksek olduğunu onaylıyor: araştırmaya katılan 55 ülkenin neredeyse yarısında, görüşülen kişilerin %80’inden fazlası çocukları aşılamanın önemini kabul ediyor.

Ayrıca oku
sponsorlu içerik

UniMarconi

Telematik üniversite, iş dünyasına yönelik eğitim

Yirmi yıllık tarihte, dijital üniversiteler, İtalya’da ilk doğan UniMarconi ile başlayarak büyük bir büyüme yaşadı. toplumun büyümesi için temel bir hümanist kültürün entegrasyonunu unutmadan

Daha fazlasını bul

Ayrıca oku
sponsorlu içerik

UniMarconi

Yirmi yıllık tarihte, dijital üniversiteler, İtalya’da ilk doğan UniMarconi ile başlayarak büyük bir büyüme yaşadı. toplumun büyümesi için temel bir hümanist kültürün entegrasyonunu unutmadan

Daha fazlasını bul

İlgili