Meloni-Zelensky, İtalya ve Ukrayna arasındaki ortak deklarasyon: bunun anlamı

kunteper

Global Mod
Global Mod
“Rusya, tüm askeri güçlerini uluslararası kabul görmüş sınırları içindeki Ukrayna topraklarından derhal, tamamen ve koşulsuz olarak çekmelidir.” okuduğumuz şey buydu ortak açıklama Roma’daki bugünkü toplantının ardından serbest bırakıldı
Başkan Volodymyr Zelensky ve Başbakan Giorgia Meloni arasında“Rusya’nın Ukrayna’ya karşı devam eden saldırı savaşını kesin olarak kınadıkları” yineleniyor.

Zelensky ve Meloni, “Rusya’nın Ukrayna’ya karşı devam etmekte olan saldırı savaşını kesin olarak kınadıklarını yinelediler. Ukrayna, bu sebepsiz ve haksız saldırıya karşı meşru müdafaa hakkını kullanmak için kayda değer bir kararlılık göstermiştir – diye devam ediyor Açıklama – İtalyan Cumhuriyeti, Ukrayna’nın uluslararası kabul görmüş sınırları içinde bağımsızlığı, egemenliği ve toprak bütünlüğü İtalya Cumhuriyeti, halkın ve Silahlı Kuvvetlerin kararlılığını ve cesaretini takdir eder ve onların Avrupa-Atlantik bölgesi ve ötesinin güvenliğine önemli katkılarını kabul eder. Ukrayna’yı siyasi, mali, insani ve askeri olarak gerektiği sürece – bireysel olarak ve Birlik, Avrupa Birliği, NATO, Birleşmiş Milletler ve diğer formatlar içindeki uluslararası işbirliği yoluyla desteklemeye devam edeceğiz”.

“Orada İtalya Cumhuriyeti, Ukrayna’ya sağlam bir askeri katkı yaptı. savunma yeteneklerini güçlendirmek için Ukrayna’nın en acil ve acil ihtiyaçlarını sürekli dikkate alarak devam edecek. Ulusal katkıya ek olarak, İtalya Cumhuriyeti, Ukrayna’ya askeri yardım ve Ukrayna askerlerinin eğitimi için AB ve NATO önlemlerine aktif olarak katılmaktadır. Askeri yardıma ek olarak, İtalya Cumhuriyeti Ukrayna’ya mali, insani yardım ve acil durum desteği de dahil olmak üzere sivil yardım sağladı. Bu yardım devam edecek. Diğer yardım unsurlarının yanı sıra, İtalyan Sivil Koruma ve AB Sivil Koruma Mekanizması aracılığıyla Ukrayna’nın enerji ve sivil altyapısının dayanıklılığını iyileştirmek ve güçlendirmek için İtalyan enerji şirketleri tarafından ekipman bağışları seferber edildi”.

“Ukrayna ve İtalya Cumhuriyeti, Rusya’nın yasadışı saldırı savaşını sürdürme kabiliyetini zayıflatmak için daha fazla yaptırım yoluyla Rusya üzerindeki toplu baskımızı artırmamız gerektiği konusunda hemfikir. Yaptırımların etkili bir şekilde uygulanmasını sağlamaya yönelik çabalar güçlendirilmeli ve aynı yaptırımların üçüncü ülkeler içinde ve bunlar tarafından atlatılmasına karşı çıkılmalıdır”.

Zelensky ve Meloni “Rusya’nın Ukrayna’ya karşı devam eden saldırı savaşını kesin olarak kınadıklarını yinelediler. Ukrayna, bu sebepsiz ve haksız saldırıya karşı nefsi müdafaa hakkını kullanmakta kayda değer bir kararlılık gösterdi – beyanına devam ediyor – İtalya Cumhuriyeti bağımsızlık taahhüdünde kararlıdır, Ukrayna’nın uluslararası kabul görmüş sınırları içindeki egemenliği ve toprak bütünlüğü. İtalya Cumhuriyeti, Ukrayna halkının ve Silahlı Kuvvetlerinin kararlılığını ve cesaretini takdir eder ve onların Avrupa-Atlantik bölgesi ve ötesinin güvenliğine önemli katkılarını kabul eder. İtalya Cumhuriyeti, Ukrayna’yı siyasi, mali, insani ve askeri olarak gerektiği sürece – bireysel olarak ve Avrupa Birliği, NATO, Birleşmiş Milletler ve diğer formatlardaki uluslararası işbirliği yoluyla desteklemeye devam edecektir.”

“İtalya Cumhuriyeti, savunma yeteneklerini güçlendirmek için Ukrayna’nın en acil ve acil ihtiyaçlarını sürekli dikkate alarak devam edecek olan Ukrayna’ya sağlam bir askeri katkı yaptı. İtalya Cumhuriyeti, ulusal katkıya ek olarak, AB önlemlerine aktif olarak katılıyor. ve Ukrayna’ya askeri yardım ve Ukraynalı askerlerin eğitimi için NATO. Askeri yardıma ek olarak, İtalya Cumhuriyeti Ukrayna’ya mali, insani ve acil durum desteği de dahil olmak üzere sivil yardım sağlamıştır. Bu yardım devam edecektir. Yardımın diğer unsurları arasında İtalyan enerji şirketlerinin ekipman bağışları, İtalyan Sivil Koruma ve AB Sivil Koruma Mekanizması aracılığıyla Ukrayna’nın enerji ve sivil altyapısının dayanıklılığını iyileştirmek ve güçlendirmek için seferber edildi”.

“İtalyan Cumhuriyeti, Ukrayna’nın egemenliğine ve toprak bütünlüğüne dayalı adil ve sürdürülebilir bir barış girişimini desteklemektedir. Ukrayna Barış Formülü, çoğu İtalya Cumhuriyeti tarafından halihazırda üzerinde çalışılan bir dizi önemli hedefi içermektedir.Gıda ve enerji güvenliği gibi. İtalya Cumhuriyeti, yakın gelecekte düzenlenecek açık etkinlikler aracılığıyla da Ukrayna Barış Formülünün uygulanmasına mümkün olan en geniş uluslararası katılımı sağlamak için Ukrayna ile işbirliği yapmaya hazırdır.”

Ukrayna’nın ve halkının geleceği Avrupa ailesinde. Avrupa Birliği zaten Ukrayna’nın Avrupa perspektifini tanıdı ve ona aday ülke statüsü verdi. İtalya Cumhuriyeti, Ukrayna’yı reform çabalarında ve 2023’te katılım müzakerelerine başlamak için gerekli şartları karşılamada, Avrupa Komisyonu’ndan olumlu bir rapor umarak güçlü bir şekilde desteklemektedir”, Ukrayna-İtalya ortak deklarasyonunun pasajlarından biridir. “İtalyan Cumhuriyeti’nin NATO içinde Ukrayna’ya yönelik acil desteğe odaklanmaya devam ettiği ve NATO’nun Ukrayna’ya yönelik genel yardım paketinde önemli bir artışa katkıda bulunduğu” vurgulanmıştır.

“İtalyan Cumhuriyeti, Ukrayna’nın savunma kabiliyetini güçlü bir şekilde desteklemeye devam ediyor. Ukrayna kendi güvenlik düzenlemelerini seçme hakkına sahiptir – açıklama devam ediyor – İtalya, Ukrayna’nın yolunu gerçekleştirmeye yardımcı olmak için devam eden işbirliğini artırma ve daha da genişletme yeri olarak NATO-Ukrayna Komisyonunu tam olarak destekliyor. Bükreş Deklarasyonu ile tutarlı olarak Avrupa-Atlantik ailesine yönelik. Vilnius’ta yapılacak bir sonraki NATO Zirvesinde tüm bu konuları ele almaktan mutluluk duyacağız”.

“İtalyan Cumhuriyeti, uluslararası kuruluşlar ve ortaklarla birlikte, savaştan sonra Ukrayna’nın toparlanması ve yeniden inşasına katılmaya kararlıdır. Fırsatlar yaratan ve Ukrayna’nın ilerlemesini mümkün kılan iddialı ve uzun vadeli bir taahhüdün temellerini atmak artık önemlidir. Ukrayna için müreffeh bir geleceği güvence altına almak için gerekli mali desteği, yatırımı ve bilgiyi güvence altına almak amacıyla özel ve uluslararası şirketler de dahil olmak üzere tüm ilgili ortakları dahil etmek esastır.Ukrayna, İtalya ve ortak şirketlerini birincil öneme sahiptir. Yeniden yapılanma için”, son olarak, “Ukrayna’nın yeniden inşası ve yeniden inşası için desteği ve işbirliğini güçlendirmek amacıyla, 26 Nisan’da İtalya ve Ukrayna’nın geniş özel sektör katılımıyla bir Ukrayna’nın Yeniden İnşası Konferansı’nı ortaklaşa düzenlediğini” hatırlatan ortak deklarasyonu okuyor. ve ikili işbirliğini hızlandırarak bu konularda yakın koordinasyon sözü verdi.”