Kraliçe ve 13 Başkanı

urfali

Global Mod
Global Mod
Kraliçe II. Elizabeth, uzun yaşamı boyunca 13 ABD başkanıyla bir araya geldi. Bazıları Perşembe günü ölümüyle ilgili taziye bildirileri yayınladı:

Başkan Biden

“Kraliçe II. Elizabeth, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri arasındaki temel ittifakı derinleştiren eşsiz bir haysiyet ve istikrara sahip bir devlet kadınıydı. İlişkimizi özel kılmaya yardım etti. … Başkan ve First Lady olarak Haziran 2021’de ilk yurt dışı gezimizde, bizi zekâsıyla büyülediği, nezaketiyle duygulandırdığı ve bilgeliğini cömertçe bizimle paylaştığı konukseverliğini bizlere sunmasından onur duyduk.”

Eski Başkan Donald J. Trump

“Melania ve ben, Kraliçe ile birlikte geçirdiğimiz zamanın kıymetini her zaman takdir edeceğiz ve Majestelerinin cömert dostluğunu, büyük bilgeliğini ve harika mizah anlayışını asla unutmayacağız. Ne kadar büyük ve güzel bir hanımdı – onun gibi kimse yoktu!”

Eski Başkan Barack Obama

Michelle ve ben Majestelerini tanıyacak kadar şanslıydık ve o bizim için çok şey ifade ediyordu. Başkan ve first lady olarak hayatımızda gezinmeye başladığımızda, bizi dünya sahnesine kollarını açarak ve olağanüstü cömertlikle karşıladı.”

Eski Başkan George W. Bush

“Harika bir zekaya, çekiciliğe ve nükteye sahip bir kadındı. Buckingham Sarayı’nda vakit geçirmek ve Majesteleri ve Corgis’i ile çay içmek, başkanlıkla ilgili en güzel anılarımız arasındadır. Kraliçe Elizabeth, halkına olan güveni ve daha parlak bir yarın için vizyonuyla İngiltere’yi karanlık anlarda ustalıkla yönetti.”

Eski Başkan Bill Clinton

“70 yıllık olağanüstü saltanatı boyunca, İngiltere’yi tüm halkının refahı için şaşmaz bir zarafet, haysiyet ve gerçek deva ile büyük dönüşümlerden geçirdi. Güneşte veya fırtınada, o bir istikrar, dinginlik ve güç kaynağıydı.”

Eski Başkan Jimmy Carter

Onun haysiyeti, nezaketi ve görev duygusu bir ilham kaynağı oldu ve biz de dikkate değer bir liderin yasını tutan dünya çapındaki milyonlara katılıyoruz.”
-