İlk yardım, gençlerin eğitimi için Verona’da rekor

Adanali

Member
Bu nedenle, Rana Aile Vakfı’nın desteğiyle, salgın sırasında Verona Entegre Üniversite Hastanesi tarafından başlatılan eğitim projeleri, kardiyopulmoner resüsitasyon tekniklerini bilmenin ve okullardaki gençler arasında öğrenmeyi teşvik etmenin önemine ışık tutacak şekilde genişliyor. Bu, bu yıl ilk kez liselerin dördüncü sınıflarını da kapsayacak olan eğitim teklifini iki katına çıkarıyor.

İtalya’da her yıl yaklaşık 60.000 kişi kalp krizi nedeniyle hayatını kaybediyor ve bunların çoğu için zamanında yapılan kurtarma müdahaleleri radikal bir fark yaratıyor. Pastificio Rana CEO’su Gian Luca Rana’nın arzuladığı ve kurduğu Rana Aile Vakfı, bu farkındalıkla Verona Entegre Üniversite Hastanesi’ne katılmayı seçti. Pastificio CEO’su Gian Luca Rana, “Bireyin hayatını merkeze alan sosyal projelerin geliştirilmesine ve desteklenmesine her zaman inandım” diyor. – Bu yüzden, büyük atfettiğim bu eğitim girişimine kararlılıkla evet dedim. Bu ilk yardım eğitiminin kahramanlarının her düzeydeki öğrenciler olması gerçeği bir çarpan gibidir: Biz yetişkinler, gençlerin yeteneklerini ve cesaretlerini geliştirmek için mümkün olduğunca çok fırsat yaratmalıyız. Bu nedenle, bu eğitimi aktif hale getirmek istiyorum. ve insanların, özellikle okullar bağlamında, acil durumlarda aramanın ve zamanında müdahalenin önemini anlamalarını sağlamak için önemli katkı”.

Eğitim projeleri Ortaokul çağındaki çocuklarda defibrilatörün kullanımına ilişkin sertifikasyon için “Kendimizi bir sallayalım: Okulda resüsitasyon” ve ilkokul çocukları arasında kardiyopulmoner resüsitasyon manevralarının öğrenilmesine yönelik “El çırpma” üçüncü ve ikinci sıralara ulaştı. sırasıyla baskı. Bugün, Aoui Verona’nın UniVr ile birlikte okullarda ilk yardım kültürünü yayma kararlılığını gerçekleştirdiği iki başarılı etkinliği temsil ediyorlar. Faaliyet, hayat kurtaran manevralara ilişkin yönergeleri hazırlayan ve bugüne kadar bölgesel kılcallık, kapsayıcılık açısından İtalya’da benzersiz olan projelerin benzeri görülmemiş öngörüsünü onaylayan ana bilim topluluğu olan İtalyan Resüsitasyon Konseyi Irc ile doğrudan temas halinde gerçekleştirilir. Okul müfredatında zaman içinde eğitilen ve yeniden teste tabi tutulan gençlerin sayısı.