“Güç ve kararlılık ilham vermeye devam ediyor”

kunteper

Global Mod
Global Mod
Kral III. Charles, Ukrayna halkının “kararlılığını ve gücünü” övdüİngiltere'nin Ukrayna'yı destekleme çabalarının kendisini “güçlü bir şekilde cesaretlendirdiğini” söyledi. Rus işgalinin ikinci yıldönümünü kutlayan bir mesajda egemen şunları söyledi: “Ukrayna halkının kararlılığı ve gücü ilham vermeye devam ederken, topraklarına, hayatlarına ve geçim kaynaklarına yönelik sebepsiz saldırı üçüncü trajik yıla girerken” .

“Onlara uygulanan muazzam zorluklara ve acılara rağmen – diye devam etti Carlo – Ukraynalılar kahramanlık göstermeye devam ediyor. Tarif edilemez saldırganlık karşısında onlarınki gerçek değerdir. Savaşın başlangıcından bu yana Başkan Zelensky ve Bayan Zelenska'dan, Birleşik Krallık'ta eğitim gören yeni askerlere kadar Ukraynalılarla yaptığım birçok toplantıda bunu kişisel olarak hissettim.”

Kendisi sözlerini şöyle tamamladı: “Birleşik Krallık ve müttefiklerimizin, bu kadar büyük acıların ve ihtiyaçların olduğu bir dönemde Ukrayna'yı desteklemek için uluslararası çabalarda ön saflarda yer almaya devam etmeleri beni çok cesaretlendirmeye devam ediyor.” Düşüncelerimde ve dualarımda onları hatırladığım için, kalbim etkilenen tüm insanlarla birlikte.”