Fransa'da aşırı sağ Kylian Mbappé ile kavga ediyor

Adanali

Member
“Çok çok büyük bir maaşa sahip olacak kadar şanslı olduğunuzda, multimilyoner olduğunuzda (…) bu sporcuların (…) artık ulaşamayan insanlara ders verdiğini görmek beni biraz utandırıyor. Ay sonunda artık kendilerini güvende hissetmediklerini, güvenlik görevlilerinin aşırı koruduğu mahallelerde yaşama olasılıklarının kalmadığını” söyledi.

Fransa'nın son derece popüler kaptanı Mbappé, Pazar günü Fransa'nın Euro 2024'teki açılış maçının arifesinde düzenlediği basın toplantısında “aşırılıklar gücün kapılarını çalıyor” dedi.

Forvet Marcus Thuram daha önce insanları Bardella'nın Ulusal Rallisi'nin (RN) iktidara gelmesini önlemek için “her gün savaşmaya” çağırmıştı.

Mbappé, RN'den bahsetmedi ancak Thuram ile aynı değerleri ve duruşu desteklediğini söyledi.

Mbappé, “Kylian Mbappé, insanları bölen aşırı fikir ve fikirlere karşı. Fransa'yı temsil etmekten gurur duymak istiyorum, benim değerlerime veya bizim değerlerimize uymayan bir ülkeyi temsil etmek istemiyorum” dedi.

Çağrı, Paris'in dezavantajlı bir banliyösü olan eski Mbappé mahallesindeki bazı gençler tarafından da yankılandı, ancak RN tarafından hemen eleştirildi.

Bardella, Fransa'nın Euro 2024'ün açılış maçını kazanmasından ve Mbappe'nin burnunun kırılmasından bir gün sonra konuştu.

Bardella'nın Avrupa şüpheci, göçmenlik karşıtı partisi, 30 Haziran ve 7 Temmuz seçimlerinde ulusal iktidara gelmek için ilk gerçek şansına sahip. Kamuoyu yoklamaları, Başkan Emmanuel Macron'un bu ay Parlamentoyu feshetme yönündeki şok kararından bu yana RN'yi sürekli olarak ilk sıraya yerleştirdi.