“Barış misyonu sürüyor ama henüz halka açık değil”

kunteper

Global Mod
Global Mod
“Yapılması gereken ne varsa yapmaya hazırım” Ukrayna’da barış için. “Ayrıca, şimdi bir görev devam ediyor, ancak henüz halka açık değil. Bakalım nasıl olacak… Halka açık olduğunda size söyleyeceğim” ve ayrıca -tırnak içinde- aracı olarak hareket edebilirlerse Papa ile Putin arasında bir görüşmeyi mümkün kılmak için Francis şunları söyledi: “Bu toplantıda biz yaptık. Kırmızı Başlıklı Kız’dan bahsetme. Tüm bu konuları konuştuk. Bunu konuşuyoruz çünkü herkes barışa giden yolla ilgileniyor” dedi.

Ayrıca oku

Papa daha sonra Vatikan’ın, Ukrayna başbakanının talebi üzerine Rusya’ya sınır dışı edilen Ukraynalı çocukların evlerine getirilmesine yardım etmek için çalıştığını söyledi. “Vatikan bazı durumlarda aracı olarak hareket etmiştir. esir değişimi ve elçilik aracılığıyla iyi gitti. Bence bu da işe yarayabilir. Bu önemli, Vatikan bunu yapmaya istekli çünkü bu doğru – dedi Papa – bu doğru ve yardım etmeliyiz, böylece bu bir casus belli değil, bir insanlık davası. Savaş ganimeti veya savaş tehciri sorunundan önce bir insanlık sorunudur. Tüm insani hareketler yardımcı olur, ancak gaddarlık jestleri yardımcı olmaz. İnsanca mümkün olan her şeyi yapmalıyız. Ayrıca ülkelerimize gelen kadınları da düşünüyorum: İtalya, İspanya, Polonya, Macaristan, çocukları ile gelen birçok kadın… ve savaşa karşı savaşıyorlar. Şu anda onlara yardım edildiği doğru ama bunu yapma şevkimizi kaybetmemeliyiz çünkü şevk azalırsa bu kadınlar korumasız kalır ve sürekli ortalıkta dolaşan akbabaların eline düşme tehlikesiyle karşı karşıya kalırlar. bu durumları arıyorum. Mülteciler için açtığımız bu yardım eli kaybetmemeye dikkat edelim.bu herkesi etkiliyor” diye uyardı.

ben gelinceMoskova Patriği Kirill ile görüşme “yapılması gerekecek”Francis dedi. “Savaş başladığından beri Patrik Kirill ile sadece bir kez, yakınlaştırarak 40 dakika sonra, şimdi Hilarion’un yerinde olan ve beni görmeye gelen Anthony aracılığıyla konuştum: o bir piskopos, Roma’da bölge rahibiydi ve biliyor. çevre iyi ve onun aracılığıyla Kirill ile her zaman iletişim halindeyim.Geçen yılın Temmuz veya Haziran aylarında Kudüs’te yapmamız gereken toplantı askıya alındı, ancak savaş nedeniyle askıya alındı: bu olması gerekecek Tamamlandı”.

“Ve daha sonra, Büyükelçi ile Ruslarla iyi bir ilişkim var. şimdi ayrılan, Vatikan’ın yedi yıllık büyükelçisi, büyük bir adam, bir adam comme il faut. Ciddi bir insan, kültürlü, çok dengeli. Ruslarla olan ilişki esas olarak bu büyükelçiyledir”, diye açıkladı Papa.