Torino’da ilk “Ölüm Kafesi”

Adanali

Member
30 Mart 2023 14:59

Girişim, ölüm tabusunun üstesinden gelmek ve insanların içsel esenliğine katkıda bulunmak amacıyla Piedmont Psikologlar Birliği tarafından desteklendi.

Ölüm üzerine ortak düşünce

Organizatörlerin açıklamasına göre bunlar, “bir kolaylaştırıcı tarafından koordine edilen, birkaç saat boyunca yaşam döngüsü hakkında derinlemesine düşünmenin ve farkındalık kazanmanın mümkün olduğu, korkuları, düşünceleri ve rahatsızlıkları toplu olarak ele alan ortak düşünme, farkındalık ve eğitim fırsatlarıdır.” “. “Ölüm Kafesi” projesi, “yaşamın sonuyla bağlantılı fiziksel, psikolojik ve varoluşsal acıyı araştırmak için sektördeki uzmanlara emanet edilen bir dizi diyalog ve tartışma anıyla” Tarikat’ın Torino’daki karargahında düzenleniyor.

Torino girişimi

Projenin deneysel aşamasında, psikologlar, sağlık çalışanları veya refah alanında gönüllüler gibi konuyla profesyonel olarak ilgilenen kişilere ve aynı zamanda eğitim ve öğretim yürütenlere yönelik olarak planlanan dört aylık randevular vardır. fonksiyonlar. Amaç, modeli gelecekte vatandaşlar arasında da tanıtmaktır.

ölüm kafe nedir

Ama teknik olarak “Ölüm Kafesi” nedir? On iki yıl önce Londra’da doğan ve daha sonra tüm dünyaya yayılan format, sınırlı sayıda, genellikle yirmiden fazla olmayan insan için halka açık toplantıların düzenlenmesini sağlar. Bu nedenle, katılımcıların (genelde birbirini tanımayanlar) ölüm konusunu özgürce konuşabilmek için yiyecek ve içecek tüketirken bir araya geldikleri, herhangi bir kâr amacı gütmeyen herkese açık bir etkinliktir. Death Cafè’ler genellikle barlar ve restoranlar gibi halka açık yerlerde bulunur.

Ayrıca oku
sponsorlu içerik

Ayrıca oku
sponsorlu içerik

İlgili