Milan, 42 kiloluk yumurtalık kanserini çıkardı

Adanali

Member
05 Nisan 2023 17:29

Policlinico’nun Mangiagalli kliniğinde diğer iki yapı tarafından ameliyat edilemez olarak kabul edilen 49 yaşındaki bir kadına yönelik karmaşık operasyon

“Kilo almaya başladığımda – cerrahlara çok fazla dikkat etmedim, çünkü hiç ağrım olmadı, ta ki büyük zorluklarla nefes alıp yürümeye başlayana kadar”. Yumurtalık tümörünü çıkarmak için ameliyathanede dört saat sürdü. Ve Anestezi ve Yoğun Bakım başkanı Giuseppe Sofi’nin desteğiyle Paolo Vercellini’nin yönettiği Kompleks Jinekoloji Yapısı cerrahları Fabio Amicarelli, Paola Colombo ve Massimiliano Brambilla tarafından gerçekleştirilen operasyon ve birkaç gün hastanede yattıktan sonra Rachele geri döndü. Patolojisi için kontrollere devam edeceği Lombardiya’nın dışındaki evinde.

Kadın, “Ameliyattan sonra uyandığımda inanamadım, çok mutlu oldum ve çok minnettarım. Kızımın yanında yaşamaya devam etme ve onun büyüdüğünü görme şansı verildi” dedi.

“Uzmanlar, tümör nedeniyle kontrolsüz bir şekilde büyüyen sağ yumurtalığın alınması ve aynı zamanda bu kadar hacimli bir kütleye uyum sağlamak zorunda kalan karın duvarının yeniden yapılandırılması gerektiğini söylüyor.”

“Tümör, uzantılarıyla birlikte yaklaşık 42 kiloydu ki bu çok nadir görülen bir durum. Hasta ameliyatı çok iyi atlattı ve patolojisine uygun sağlık koşullarında taburcu edildi. Taburculuktaki kilosu geri geldi” 78 lira.”

Ayrıca oku
sponsorlu içerik

Ayrıca oku
sponsorlu içerik

İlgili