ABD temerrüde düştü, borç tavanı konusunda anlaşmaya varıldı

kunteper

Global Mod
Global Mod
ABD için tarihi bir temerrüde düşme olasılığı önlendi. Beyaz Saray ve ABD Temsilciler Meclisi’ndeki Cumhuriyetçiler, borç tavanını yükseltmek için prensipte bir anlaşmaya vardılar. iki yıl boyunca ve harcamaları sınırlayın. Bu, Meclis Başkanı Kevin McCarthy tarafından onaylandı.

Ayrıca oku

Prensipte anlaşma Başkan Joe Biden ve McCarthy arasında telefonla sağlandı ve çok önemli bir tarih olan 5 Haziran’dan önce onaylanması için Çarşamba günü oylamaya sunulması gerekecekHazine Bakanı Janet Yellen’e göre, bundan sonra ABD artık faturalarını ödeyemeyecek.

“Haftalarca süren müzakerelerin ardından prensipte bir anlaşmaya vardık. Hala yapacak çok işimiz var, ancak bunun prensipte Amerikan halkına layık bir anlaşma olduğuna inanıyorum.McCarthy, gazetecilerle yaptığı kısa konuşmada, “Anlaşma benim önceliklerimi ve benim ve Kongre’deki Demokratların yasama sonuçlarını koruyor” dedi. “Anlaşma bir uzlaşmayı temsil ediyor, bu da herkesin istediğini almayacağı anlamına geliyor.” istek. Bu, yönetimin sorumluluğudur.”