“Köpeğimi öldürdüm”

kunteper

Global Mod
Global Mod
Gelecek seçimlerde Donald Trump'ın olası yardımcılarından biri olarak kabul edilen Güney Dakota Valisi Kristi Noem, yayımlamak üzere olduğu kitapta bundan bahsettiği ortaya çıktıktan sonra sağdan bile olsa tartışmalara ve eleştirilere maruz kaldı. 14 aylık köpeğini “asi” olduğu gerekçesiyle bizzat öldürdü.

“O köpekten nefret ediyordum, eğitilemezditehlikeliydi, bir av köpeği olarak hiçbir değeri yoktuKovid sırasında maske takma yükümlülüğünü imzalamayı reddetmesiyle ünlenen 52 yaşındaki aşırı Trumpçı vali, 'Geri Dönüş Yok' kitabında şöyle yazdı: Guardian'ın ön izlemesini edindiği Politikada Neyin Yanlış Olduğuna Dair Gerçek ve Amerika'yı Nasıl İleriye Taşıyoruz'.

Bir yaşını biraz aşmış Alman top oyuncusu Cricketın vurup ardından çakıl çukuruna atması hatası şuydu: sülün avını mahvetmek ve komşunun tavuklarını öldürmek. Eğer Noem'in niyeti güçlü ve kararlı olduğunu kanıtlamaksa durum muhtemelen böyle olacaktır. evcil hayvan sevgisinin bir tür din olduğu Amerika'da bir bumerang. Biden'ın kampanyasında, başkanın Alman Çoban Komutanı (Gizli Servis ajanlarına yönelik, onun Beyaz Saray'dan çıkarılmasına yol açan, kesinlikle öldürülmesine değil, yol açan uzun bir dizi saldırının kahramanı) ve Kamala Harris ile birlikte çekilmiş fotoğraflarını yayınlaması tesadüf değil. bir köpeğe sarılıyor.

Sağ taraftan da eleştiriler geliyor. “Köpekleri severim ve Noem'in yazdıkları beni gerçekten dehşete düşürdü, okumayı hiç istemedim. 14 ayda bir köpek köpek yavrusu olur ve eğitilebilirKöpeklerin kötü davranışlarının çoğu, insanların kötü eğitiminden kaynaklanmaktadır” diyen eski Trump Beyaz Saray çalışanı Alyssa Farah Griffin, şu anda eski başkanı eleştirdi ve şunun altını çizdi: “köpekler Tanrı'nın bir hediyesidir, herkes gereksiz bir şekilde bu işe karışır.” Bir hayvana zarar verir çünkü bu bir rahatsızlıktır ve tedavi edilmesi gerekir.”

“Noem'in yavru köpeğini öldürdüğüne dair tweetleri gördüğümde 'Lanet olsun, diğer başkan yardımcısı adaylarından biri onun üzerinde müstehcen şeyler bulmuş' diye düşündüm ama sonra bunu kendisinin yazdığını gördüm. Bir başkasının, hasta olmadığı sürece böyle bir şeyle neden övüneceğini biliyorum,” diye tekrarladı bir diğer eski Trump Beyaz Saray eleştirmeni ve şu anda iş adamının eleştirmeni olan Sarah Matthews.

Gerçek şu ki, 2006 yılında siyasi kariyerine başlamadan önce Güney Dakota'daki aile çiftliğinin bakımını üstlenen Noem, kitabında sadece köpeğini nasıl vurduğunu değil, aynı zamanda onu nasıl öldürmeyi seçtiğini de anlatıyor. Her zaman çok heyecanlı olduğu için bir keçiyi tüfekle üç kez vurarak öldürmek. Ve ifşaatlarının yol açtığı tepki ve tartışmalarla karşı karşıya kaldığında, tıpkı gelecek ay çıkacak kitabın başlığında da belirtildiği gibi, geri adım atmaya hiç de istekli görünmüyor.

Guardian'ın ifşaatlarına yanıt olarak X'te “Hayvanları seviyoruz, ancak bir çiftlikte her gün kararlar verilmesi gerekiyor” diye yazdı. “Hoş bir iş değildi ama yapılması gerekiyordu ve sonra başka bir hoş olmayan işin yapılması gerektiğini fark ettim” diye ekledi. önce köpek yavrusunu sonra da “kötü” olarak tanımladığı keçiyi öldürdü.

Bir grup Demokrat valinin yine sosyal medyada Cumhuriyetçi meslektaşlarına “evcil hayvanlarının” fotoğraflarını yayınlayarak diğer kullanıcıları da aynısını yapmaya çağırması halinde, bu savunma tartışmayı yatıştırmayacaktır. Minnesota valisi Tim Walz ve ardından Michigan, New Jersey'deki meslektaşları “Köpeğinizin onu vurup taş ocağına atmayı gerektirmeyen bir fotoğrafını yayınlayın” diye yazdı.

Demokrat Komite de sözü kendi evcil hayvanlarına vererek hikaye hakkında yorum yaptı: “Ustalarımızdan Donald Trump ve onun aşırılıkçı Maga müttefiklerinin ne kadar aşırı ve tehlikeli olabileceğini duymuştuk ama hiçbir şey bizi Kristi'nin yaşadığı rahatsız edici ve korkunç geçişe hazırlamamıştı. Noem kitabına koymayı seçti.”